chov ovce východofríské

Až budete mít cestu do Borovan, zastavte se u nás doma v Újezdské ulici (pod fotbalovým hřištěm)  a přijďte ochutnat ovčí sýry Mlsná ovečka,  ručně vyráběné a  s láskou opečovávané.

Udělejte radost sobě a třeba i svým blízkým, originálním dárkem, který před tím, než jste ho dostali do své ruky , neprocestoval stovky kilometrů, ale od oveček  z pastviny až k Vám jen několik set metrů.

Pojedete-li z Borovan  směrem na Ostrolovský Újezd nebo  turistickou  cestou k Žižkovu rodišti v Trocnově,  můžete kousek za železničním přejezdem  vidět naše ovečky na pastvě.

 

 

Chcete-li se více dozvědět o našich výrobcích-  ovčích sýrech a zmrzlině,  navštivte naše webové stránky www.mlsnaovecka.cz

Vítejte na ovčí farmě, ochutnejte  výrobky Mlsná ovečka

 

Chováme ovce východofríské, plemeno s vysokou mléčnou užitkovostí. Jsme malá rodinná farma bez zaměstnanců, hospodaříme na pouhých 4 ha vlastní půdy a 1 ha pronajatém. Naše základní stádo tvoří   20 bahnic a 3  berani. Stádo je v kontrole užitkovosti, pod pravidelným veterinárním dozorem, každoročně provádíme zdravotní zkoušky dle nařízení SVS.

Naším cílem je  odchovávat zdravá  jehňata, splňující podmínky pro  zařazení do elitních tříd a samozřejmě také  produkce kvalitního mléka v nadprůměrném množství na bahnici.

 

Pořadí nejlepších bahnic VF 2011.docx (13,9 kB)

 

Novinky

Mlsná ovečka bude chráněná

09.10.2013 09:56
Stojíme za kvalitou našich sýrů z ovčího mléka a chceme  více podporovat vlastní značku, proto jsme požádali ÚPV o  registraci  ochranné známky Mlsná ovečka.  Registrační proces je  dlouhodobý, ale do  nové sezony 2014 to  snad   stihneme.
>>
<< 1 | 2 | 3

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.